www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 03/28/2022 - 18:59

Přijde vám, že pneumatiky, ochrana životního prostředí a vysoké zhodnocení nejdou moc dohromady? Máte utkvělou představu, že pneumatiky jsou spíše tím, co životní prostředí ničí – obzvláště když se rozhlédnete po všech možných skládkách, kde se kupí na obrovských hromadách? Pak vás dneska vyvedeme z omylu a ukážeme vám, že i staré pneumatiky mohou být pro životní prostředí přínosem a dokonce na nich můžete vydělat a zhodnotit tak své peníze.

Pyrolýzou k cenným surovinám

Pokud jste ještě neslyšeli o pyrolýze, pak vězte, že to je inovativní způsob zpracování starých pneumatik, na který se zaměřila společnost Uniprospe.eu. Pomocí pyrolýzy, tedy procesu, při kterém se ve velkých teplotách bez přístupu kyslíku štěpí vazby v organických molekulách, si poradí s likvidací nepotřebných pneumatik. Výstupním produktem z tohoto procesu je plyn, uhlík a olej, tedy komodity, které jsou velmi žádané na celosvětovém trhu. Uniprospe.eu se rozhodlo tyto suroviny zpětně využívat v cementárnách v České a Slovenské republice, na což potřebuje náročnou technologie – a právě zde přichází do hry poslední námi diskutované téma, a to vysoké zhodnocení. Aby byla firma Uniprospe.eu schopna zajistit financování potřebné technologie, rozhodla se vystavit dluhopisy, prostřednictvím nichž získá prostředky nikoliv od bank, ale od soukromých osob – za což jim nabízí velmi dobré zúročení.

Téměř 10 procent za rok

Investice s Uniprospe.eu je velmi výhodná. Její dluhopisy totiž patří mezi krátkodobé, které jsou výhodnější tím, že neváží investované peníze dlouhou dobu a přitom poskytují pevnou úrokovou sazbou – v tomto případě dokonce 9,5 % p.a. s výplatou úroků každého půl roku. Nominální hodnota jednoho dluhopisu je 30 000 Kč se splatností investované částky k 31. 12. 2022.

Patříte-li tedy k těm, kteří mají volné finanční prostředky a zároveň smýšlejí ekologicky, tedy s ohledem na životní prostředí, pak je pro vás investice s Uniprospe.eu rozhodně na zvážení. Pomůžete zlikvidovat starý odpad, podpoříte vznik druhotných cenných surovin a ještě vyděláte – co víc si ještě přát…

 

reklama: