www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 10/26/2021 - 08:02

Ať je již vaše dítko zimomřivé, či naopak čepice a šály odmítá, je zpráva od blížící se paní zimy jasná, říká všem: “Zahřejme se!” A protože nemůžeme tak úplně vyrazit do ulic s dekou či topením, je třeba rozproudit horkou krev zevnitř! A nezapomínejme ani na děti!

Jeden dětský punč, prosím!

Jak jinak si okořenit víkend s nejmenšími, než že pro nás dospělé uvaříme svařák a dětem jejich vlastní punč. Pokud máte dítka starší a víte, že se neopaří, může to být pro ně skvělá zábava a vyžití, kdy budou v kuchyni čarovat s vámi. Navíc mohou na popíjení této dobrůtky a pokec pozvat i kamarády.

Zpravidla se nealkoholický punč skládá z vody, jablečného, hruškového či pomerančového džusu a kousky ovoce jako je jablko, švestka, rozinky. S kořením jako je hřebíček, skořice, či kardamom nakládejte pro dětský organismus s rozvahou! Můžete trochu přisladit medem či třtinovým cukrem a ozvláštnit kvalitním sirupem jako je třeba dýňový či karamelový. Vše svařte a na ozdobení přihoďte do sklenice plátek bio pomeranče.

Ovoce namísto zeleniny

Přirozeně máme chuť na lehké zeleninové saláty, které ochlazují, převážně v létě a s blížící se zimou, a je to i pro tělo přirozené, saháme po ovoci jako jsou banány, jablka, hrušky či pomeranče a mandarinky. Dostáváme tak do těla více cukru pro jeho větší požadavek na výdej kvůli zahřátí organismu. Přihoďte tedy do svačinového boxu ratolestem také kousek ovoce!

Vzhůru za sportem!

Máte-li také doma malého sportovce, který potřebuje přihodit do vaku na záda s teniskami, či jiným sportovním vybavením, i něco dobrého, zkuste osvědčené recepty na sladké kaše! A pozor! Nejsou to jen ty krupičné! Naopak! Pohanková, rýžová či jáhlová s rozvařenými jablíčky a ořechy. To je teprve zdravá dobrota!

Čajíčkování

Starší ratolesti potom můžete inspirovat, namísto nezdravých nápojů s umělým sladidlem, dobrým bylinkovým čajem s medem ve stylovém termo hrníčku, kterým se budou chtít pochlubit spolužákům. Protože se jedná o horký nápoj, raději připlaťte za kvalitu, aby byly materiály odolné, nezávadné, a hlavně dobře těsnily. Určitě nikdo nechce mít ve školním batohu polité učebnice.


Přivítejme tedy chladné počasí s otevřenou hřejivou náručí.

 

reklama: