www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 07/31/2020 - 01:12

Topení uhlím pokládáme za nepraktické, pracné a špinavé. Přesto bychom občas uhlí jako topivo ocenili. Hodí se do některých typů kamen i kotlů, současně nabízí skvělou výhřevnost, nízkou cenu i dlouhé hoření.

Uhlí je pořád jedním z nejlevnějších typů paliv. Pokud s uhlím topíme v moderních kotlech, dokážeme topit s úsporou až 30 %. Takže šetříme ještě více. Moderní automatické kotle eliminují problémy těch starých, kde se uhlí dusilo, nehořelo, kvůli tomu se z komínů valil černý kouř, a to obvykle nejen při zatápění, ale i během celého procesu hoření. Moderní kotle jsou praktické, pokud jde o obsluhu, spalují uhlí s vyšší účinností a produkují méně zplodin.

Vyberte si správně uhlí

Topení uhlím však může být komfortnější nejen kvůli kotli, ale i samotnému výběru uhlí. Zrušte špinavý uhelný sklep, místnost využijte užitečněji, a pořiďte si pytlované uhlí. To je sice o něco dražší, ale nový komfort topení je k nezaplacení.

Balené uhlí se prodává v 25kg pytlích, se kterými je velice snadná manipulace. Topení je tak jednoduché i pro ženy, pro starší lidí, při nákladní se nepráší a skladování je čisté.

Kde pořídíme balení uhlí?

Pytlované hnědé uhlí i pytlované černé uhlí prodává OPTIMTOP. V e-shopu na stránkách Uhli-pytlovane.cz si máte možnost vybrat z různých typů baleného uhlí a rovnou si jej v e-shopu objednat. Vůbec neřešíte dopravu. Tu totiž máte zdarma. OPTIMTOP doručuje balené uhlí kamkoliv v České republice bez ceny dopravného.

Zákazníci mají největší zájem o hnědé uhlí

Nejprodávanějším uhlím je hnědé uhlí ořech 2. Toto uhlí je levné, ale kvalitní. Hodí se pro většinu kotlů i kamen na uhlí, což u černého uhlí neplatí. Navíc je cenově dražší. Kvalitní hnědé ledvické uhlí se hodí i pro topení v automatických kotlech. Obsahuje minimum zbytkové vody, síry i popelovin.

reklama: