www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 06/09/2021 - 07:13

Stárnutí se projevuje nejen na našem vzhledu, ale i na zhoršení funkčnosti našich kloubů a celkovém zhoršení zdravotního stavu. Jednou z příčin stárnutí je úbytek kolagenu. Jeho přirozená tvorba se začíná zpomalovat již po dvacítce a ve 40 letech se již vůbec netvoří. V těle nám začne razantně ubývat. Abychom zpomalili stárnutí našeho těla a zabránili neduhům staršího věku, je důležité doplňovat kolagen pomocí vhodných doplňků stravy.

Kolagenové doplňky zpomalují stárnutí

Někdo si nedostatek kolagenu všimne na zhoršující se kvalitě pokožky, jiný na snížené kvalitě nehtů, obvykle však chybějící collagen pocítíme v podobě bolestivých kloubů. Nic z toho není příjemné, vypadáme starší, snižuje se naše hybnost a nastupují bolesti spojené s druhou etapou života. Predispozice lidského organismu však dokážeme zvrátit tím, že tělu dodáme kolagen jako supplement. Tento protein, který se může směle nazývat elixírem mládí, je ideální užívat jako hydrolyzovaný kolagen. Právě v této formě se nejlépe vstřebává a projevuje se nejrychlejším a největším účinkem.

Co dokáže kolagen

Nejlepší kolagen, tedy ten hydrolyzovaný, umí nabídnout skutečně rychle rozpoznatelné pozitivní účinky jak na náš vzhled, tak na naše zdraví. Zpomaluje stárnutí pokožky a omlazuje pleť. Má schopnost jí vrátit elasticitu a pevnost. Pomocníkem je rovněž při popáleninách, ale i při akné, striích a jiných jizvách. Kvalitu dodává i vlasům. Zpevňuje je, napomáhá růstu a zhušťuje vlasový porost. Lámou se vám nehty, nebo vám pomalu rostou? Opět se jako pomocník hodí kolagen. Nedostatek kolagenu se umí projevit i na našich zubech. Proto i z hlediska zdravého chrupu je dobré kolagen přidat do stravy.

Podívejme se teď na zlepšení funkčnosti kloubů či orgánů. Kolagen vrací správnou funkčnost kloubům a zbavuje je bolesti. Zlepšuje kondici střev i paměti. Je prevencí srdečných onemocnění a snižuje hladinu cholesterolu. Detoxikuje tělo, pomáhá správně fungovat játrům. Lépe nám přibývají svaly a efektivněji spalujeme tuky.

Kolagen pomáhá i domácím mazlíčkům

Pro zvířata je hydrolyzovaný kolagen stejně důležitý jako pro lidi. Mnohdy nám třeba pejsek zestárne jen proto, že jej zradí klouby. Mnohá plemena mají navíc k těmto problémům genetické dispozice a ideální je, když kolagen užívají jako prevenci pořád. Ve stáří by měl být jasnou součástí jídelníčků psů i koček.

Tip na kvalitní hydrolyzovaný kolagen

Hovězí hydrolyzovaný kolagen v nejvyšší kvalitě nabízí e-shop Woldoshop.cz. Koupíte zde neochucený i ochucený (čokoládový) kolagen, zvýhodněná větší balení, kolagen pro zvířata, ale i zajímavou a velice žádanou kombinaci kolagenu s kyselinou hyaluronovou. Ten obsahuje navíc i biotin, což je další skvělý a uznávaný pomocník pro krásné vlasy, nehty a pokožku.

reklama: