www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 09/03/2020 - 07:10

Během dvacátého století byste snad u nás ani ve světě nenašli domácnost, kde by neměli gramofon. Přestože v sedmdesátých letech začala růst popularita kotoučových a později i kazetových magnetofonů, gramofony si díky dokonalé hifi kvalitě zvuku stále držely své místo na výsluní. Spolu s příchodem digitálních formátů záznamu hudby se sice načas mohlo zdát, že gramofony jsou připraveny zahrát svou labutí píseň, ale nestalo se tak. Po krátkém poklesu zájmu jejich popularita opět roste.

Gramofony jsou zpět

Přestože dnešní mládež již pomalu netuší, co to byla cédéčka, o magnetofonových páscích ani nemluvě, a většinu hudby streamují online z internetu, gramofony si opět nacházejí cestu do mnoha domácností. Jak se můžete snadno přesvědčit v e-shopu htpshop.cz, nabídka gramofonových přístrojů je opravdu široká a vybere si zde každý. Od nenáročných posluchačů, kteří se spokojí s gramofonem za několik tisíc, až po náročné milovníky audiofilních zážitků, kteří jsou do své vášně ochotni investovat statisíce.

Zvuk vinylových nahrávek budete milovat

Pokud chcete zažít dech beroucí zážitek z dokonalého analogového zvuku, nyní je ten pravý čas pořídit si gramofon. Většina nových alb vychází kromě digitálního i v analogovém formátu na vinylových deskách, a staré desky si můžete za pár korun pořídit v nejrůznějších bazarech. Často zde najdete neuvěřitelné skvosty téměř zadarmo. Vlastnit gramofon je zkrátka stále "in". Navštivte e-shop htpshop.cz, a vyberte si z rozsáhlé nabídky gramofonů svého favorita. Vsadím se, že najdete spoustu důvodů, proč milovat zvuk vinylových desek. Gramofon vám poskytne lepší kvalitu zvuku, než jakou získáte z jakéhokoli digitálního formátu, zvláště pokud jej spárujete s kvalitním hifi zesilovačem, reproduktorovým systémem nebo sluchátky.

 

reklama: