Slavia má zatím stoprocentní vstup do ligy. Doma vyzrála na Hradec Králové 2:0 a zvítězila také v Českých Budějovicích (3:1). Nejlepším střelcem týmu je posila z Olomouce Mojmír Chytil, který dvakrát naskočil z lavičky a pokaždé skóroval. K tomu navíc přidal jednu asistenci.

Zlín má vstup do soutěže úplně opačný. V úvodním kole prohrál s nováčkem z Karviné 1:4, pak doma sice trápil mistrovskou Spartu, ale inkasoval z penalty v závěru utkání. Jediný zlínský gól zatím vstřelil jedenadvacetiletý David Tkáč.

V sestavě Slavie je jediná změna proti poslednímu duelu, místo zraněného Douděry naskakuje na pravé straně Schranz. I zlínský trenér Vrba provedl jednu úpravu, Vukadinovič usedá na lavici, v základu je Reiter.

o hráči
73. min Tomič o hráči
Zafeiris
o hráči
19 Oscar
Oscar
o hráči
65. min Ševčík o hráči
17 Provod
Provod
o hráči
Jurečka
o hráči
82. min Tijani o hráči
van Buren
o hráči
65. min Chytil o hráči
32 Lingr
Lingr
o hráči
65. min Jurásek o hráči

o hráči
56. min Ndiaye o hráči
o hráči
56. min J. Kolář o hráči
12 Tkáč
Tkáč
o hráči
80. min Černín o hráči
15 Fantiš
Fantiš
o hráči
56. min Dramé o hráči
9 Žák
Žák
o hráči
56. min Vukadinovič o hráči

Rozhodčí: Orel - Vlček, Kříž
Počet diváků: 17 581

1

Zlín byl na míči zhruba 45 vteřin, po prohraném souboji na útočné polovině se musí stáhnout.

2

Oscar a Zafeiris se kolem středového kruhu dělí o organizaci ofenzivy Slavie.

3
Dùležité

Provod dal z levé strany centr na zadní tyč a Zlín má okamžitě potíže v bezprostřední blízkosti branky. Balon odtud musí odkopnout Simerský.

4
Dùležité

Okamžitě o sobě dává vědět i Zlín! Janetzký vybojoval míč na Oscarovi na polovině Slavie, předal do běhu Žákovi, ten se však se střelou zpoza pokutového území možná ukvapil. Mířil vedle.

6

Hned v 6. minutě to v Edenu vypadá jako na koňském pólu, hráči chodí po trávníku a zašlapávají vykopnuté drny.

8

Holeš zastavil akci na útočné polovině, míč předal Lingrovi, ten vybojoval roh.

9

Zafeiris ho rozehrál nakrátko Provodovi, jeho centr obrana Zlína odvrátila.

10

Po předávce od Schranze centroval Zafeiris pro změnu z pravé strany, opět jeho oblouček našel hlavu obránce Zlína.

10

Po Vlčkově pasu hlavičkuje Lingr nad.

11

Jurečka dostával přihrávku do souboje s dvěma protivníky, podle toho jeho aktivita dopadla.

12

V přehuštěném pokutovém území Zlína se snažil prosadit Van Buren, vyřešil to přihrávkou „ven“ na Zafeirise. Záložníkovi Slavie ale nesedla střela.

13

Ogbu srazil Tkáče, hráč Zlína zůstává na trávníku. Rozhodčí se k němu běží podívat.

16

Fanoušci v Edenu se rozčilují, když Didiba tělem atakoval Jurečku a znemožnil mu tím přijmout přihrávku na pravém křídle.

18

Zlín zdobí dobře organizovaná hra na vlastní polovině. Dopředu je to horší, jak ukázal nepřesný pokus o vysunutí Žáka.

19

Proti Provodovi se rozbíhal Slončík, tak ho záložník Slavie raději podrazil.

20
Dùležité

Provod trefuje tyč! Po jeho křížné ráně z levé strany se brankář Dostál natahoval marně, ale měl štěstí.

21

Nepřesné zpracování míče v podání Oscara dává Zlínu šanci vymanit se z obrany.

21

Ani Tkáč to ale neudělal přesně, a to je pro Zlín nepříjemné. Před pokutovým územím musel hráč hostí ztrátu balonu řešit faulem.

22

Provod trefuje zeď.

24

Trocha vzrušení na tribunách, když Lingr obral Janetzkého a mohl přejít do kontru. V dalším souboji si ale pomohl útočným faulem na Didibu.

25

Provod na levém křídle nepřešel přes Reitra, raději stáhnul hru na střed hřiště.

25
Dùležité

Janetzký ohrozil vlastní branku! Lingrův centr se rozhodl hlavou odehrát nad branku, což udělal, břevno však přehodil pouze o pár desítek centimetrů.

26
Dùležité

Na Provodův roh nabíhal na malém vápně Schranz, na noze měl vedoucí gól, nicméně místo doklepnutí mu míč sjel po kopačce.

27

Holešova rána z dálky proletěla vedle zlínské tyče po Dostálově pravici.

28

Provodovu přihrávku po zemi z vápna odkopává Slončík.

28

Slavia kope další roh.

29

Zafeiris si narazil s Provodem, centr před malé vápno nebyl adresný.

30
Dùležité

I Zafeiris trefuje konstrukci zlínské branky! Střela z hranice vápna se ukázala být lepším řešením než boj v přelidněném vápně, ke gólu chyběly centimetry.

32

Lingr má na kontě další útočný faul Slavie.

33

Schranz si zaběhl za obranu Zlína, nabil Vlčkovi, ten si dal prvním dotekem míč daleko od nohy. Proto zakončoval už ve skluzu a vedle.

34

Vlček měl štěstí, jeho nepřesnou přihrávku Schranzovi odehrál jeden ze soupeřů do autu.

35

Van Buren šel do zlínského vápna silou, narazil si s Jurečkou, střelu mu na poslední chvíli tečoval obránce Zlína. U tyče se stačil po sražením míči vrhnout gólman Dostál, takže z toho není ani roh.

35
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Cedidla (Zlín)

37

Dostál bez potíží chytá hlavičku Van Burena, od domácího útočníka šlo spíš o teč centru než o důrazné ohrožení branky.

38

Žák kazí akci Zlína útočným faulem.

38

Vlčkovi uletěl centr z pravého křídla vysoko nad branku Zlína.

40

Tkáč na zlínské polovině ustál Zafeirisův drobný faul, v ponechané výhodě vyjel s míčem na polovinu domácích, tam přihrál nepřesně.

41

Schranz vracel přetažený centr před Dostála, brankář Zlína vyběhl a míč chytá.

41

Po několika vteřinách Slavia bere Zlínu míč a otáčí hru. Lingr si ale nerozuměl se spoluhráči, kteří místo naběhnutí za jeho přihrávkou zůstali stát.

42
Dùležité

Po Simerského kiksu stál Van Buren sám proti Dostálovi, který ho vychytal!

43

Schranz se v těsné blízkosti zlínské branky pokusil přenést hru na Lingra, pas mu dal moc vysoko.

45

Nastavují se dvě minuty.

45

Dostál likviduje těžkou střelu Holeše k jeho pravé tyči.

45
Dùležité

Na bližší tyči hlavičkoval pod břevno Lingr, Dostál konečky prstů vyškrábl na další roh.

45
Dùležité

A ještě blíž gólu byl Van Buren! Hlavičkoval do tyče, Dostál si na míč sáhnul a tak tak ho udržel před čárou!

45

Až třetí Zafeirisův roh v řadě nebyl nebezpečný, Zlín je z nejhoršího venku.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

45

Po třech tyčích a dalších velkých šancích je skóre bezbrankové, což je malou výhrou pro Zlín. Hosty drží Dostál a výborně postavená brána, jinak má hru ve své moci Slavia.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Zlín

47
Góly

Ondřej Lingr (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Zlín 1:0
Co Slavii nešlo celý poločas zvládá za 65 vteřin po změně stran. Z autového vhazování vzešel centr, Jurečka posunul Lingrovi a ten zblízka překonává Dostála.

50

Slončík ukazuje, jaký talent v něm Zlín má. Jeho individuální akci podpořil Reiter, od něho si Slončík vzal míč zpět a střílel těsně vedle.

52
Dùležité

Po vedoucím gólu pokračuje Slavia v zahazování šancí. Jurečku čekalo víceméně jen zakončení do poloprázdné branky, i tak ho ještě Dostál stačil vychytat.

53
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Janetzký (Zlín)

54

Čelůstka je zraněn po souboji se Schranzem.

55

Čelůstka kulhá za postranní lajnu.

56
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Murphy Dorley Oscar (Slavia)

Støídání

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Martin Cedidla, nahradil ho El Hadji Latyr Ndiaye

58

Zafeiris přetáhl pas z poloviny Slavie až k Dostálovi.

58

Ofsajd Zlína. Už se chvilku hraje, ale hráči Zlína si pořád ještě ukazují, kdo kde má stát. Čtyřnásobné střídání není jen tak.

59

Dramé našlápl směrem k brance Slavie, přesně načasovaným skluzem ho zastavuje Vlček.

60
Góly

Mick van Buren (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Zlín 2:0
Provod dal z levého křídla po zemi na bližší tyč, kde dostal Van Buren o metr víc prostoru, než si Zlín měl dovolit, a bez váhání toho využil.

62

Čelůstkovi uletěl centr z křídla tak nešikovně, že nastartoval brejk Slavie.

62

Domácí šli ve vysokém počtu hráčů dopředu, brejk táhl Holeš. Před pokutovým územím rozdělil do pravé strany, Vlčka trochu zahnal, proto jeho spoluhráči přihrávka zpět před branku nevyšla.

63

Roh Zlína. Na rohy je to 6:1.

63

Několikrát odražený balon nabral Tkáč, střelou trefil Zafeirise.

64
Dùležité

Slavia měla velké štěstí. Kolář neodhadl, jak rychle bude padat centr směrem k jeho brance, nereagoval na něho a míč mu za zády narazil na tyč!

67

Ševčík se zapojuje do akce ťukesem s Vlčkem, jemuž nesedla přihrávka dopředu.

68
Dùležité

Po chvilce trpělivého obléhání zlínské obrany přihrál Provod parádně na malé vápno, kde se k zakončení prosadil Chytil. Dostál ho na čáře vychytal.

69

Zlínský postupný útok přibrzdil Ogbu.

69

Ogbu tak rozhodil kombinaci Zlína, že Vukadinovičovi utekl míč do autu.

70

Slavia dál hraje s chutí s míčem, má ho v držení v 75% času.

71

Dostál skokem k levé tyči zlikvidoval ránu Jurečky. Ještě se snažil zachytit balon na hrací ploše, aby Slavia nekopala roh, to se mu však nepovedlo.

71

Na hlavičku si zároveň naskočili Zafeiris a Chytil, od jednoho z nich šlo zakončení vedle zlínské branky.

73
Støídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Ivan Schranz, nahradil ho Michal Tomič

73

Počet diváků 17 581 (91 % z kapacity 19 370)

76

Střídající Tomič levačkou přiměl Dostála k dalšímu těžkému zákroku. Od své pravé tyče vyrazil přízemní ránu na roh.

78

Chytil se po přihrávce od Ševčíka dostal do obležení dvou protivníků, prostrčit míč mezi nimi zpět spoluhráči se mu nepovedlo.

79

Dostál klidně může být vzdor dvěma inkasovaným gólům mužem zápasu. Další zákrok si připisuje proti křížné střele Juráska.

80

Kolář sráží Juráskovu pobídku z křídla na další roh.

80
Støídání

Střídání Zlín: ze hřiště odešel David Tkáč, nahradil ho Jakub Černín

81

Opět roh Slavie nakrátko, Zafeiris s Provodem je takhle hrají často. Na Provodův centr si naskočil Chytil, hlavičkoval vedle.

82

Převaha Slavie neuvadá, Reiter musel za cenu dalšího rohu zastavit Jurečku.

82
Støídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Václav Jurečka, nahradil ho Muhamed Tijani

83

Na přední tyči se pokoušel úřadovat opět Chytil, balon mu odskočil do zámezí.

83

Ndiaye ukazuje rozhodčímu, že mu Ogbu v souboji vyzul kopačku, nic mu to není platné. Aut pro Slavii.

84
Góly

Jakub Černín (Zlín) vstřelil gól. Slavia - Zlín 2:1
Černín se po pár minutách na hřišti postaral o snížení! K hlavičce dostal ve vápně Slavie dostatek prostoru, míč na cestě k brance ještě tečoval Vlček a to rozhodlo. Kolář neměl na změnu směru šanci zareagovat.

86

Tijaniho střelu sráží Simerský na roh.

86

Zafeiris dostal v souboji o míč do hlavy od Reitra, do hřiště hned vbíhají doktoři.

88

Teď to pro Slavii nečekaně trochu hoří! Zlínský Kolář se pokusil přehodit sešívaného Koláře, což se mu sice povedlo, ale překopl i branku domácích.

90
Dùležité

Tomič přetáhl centr na Chytila, ten byl rozběhnutý, mířil dobře nad Dostálovu nohu k tyči, jenže gólman Zlína dnes podává vynikající výkon a vyrazil i tohle.

90

Nastavují se čtyři minuty.

90

90

Na konci první z nich Dramé trefuje boční síť branky Slavie.

90

Provod si natloukl pádem na trávník poté, co mu nastavil „stoličku“ Simerský.

90

Zafeiris protáhl Dostála ostrou ranou těsně nad trávníkem.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:1

90

Na střely na branku vyhrála Slavia 15:0, zlínský gólman Dostál předvedl 13 vesměs výtečných zákroků, přesto je vítězství Slavie hubené. Postaral se o to Černín, jemuž byl gól nejdřív upřen kvůli tomu, že jeho zakončení nechtěně tečoval do sítě domácích Vlček.