Poslední proti prvnímu. České Budějovice proti Spartě nedaly v posledních šesti zápasech gól a uhrály v nich jen dva body za remízy.

Sparta si před reprezentační přestávkou prošla útlumem, v lize ztratila body doma s druhou Slavií, utrpěla debakl na hřišti třetí Plzně a ve dvou zápasech osmifinále Evropské ligy s Liverpoolem inkasovala jedenáct branek. Pak vydřela výhru doma nad Hradcem a uhájila o bod první příčku.

Budějovičtí sázejí vesměs na osvědčený tým, akorát zraněného Trummera nahradí Madleňák a Skalák dostal přednost před Šigutem.

Pražané neponechávají nic náhodě, nasazují většinu svých největších hvězd. Od začátku dostává šanci Mejdr.

Sestavy a rozestavení

SK Dynamo Èeské BudìjoviceČ. Budějovice(4-3-3)

o hráči
89. min Tranziska o hráči
Hellebrand
o hráči
Čermák
o hráči
90. min Havel o hráči
10 Suchan
Suchan
o hráči
Skalák
o hráči
66. min Šigut o hráči

o hráči
80. min Solbakken o hráči
Kairinen
o hráči
30 Zelený
Zelený
o hráči
63. min Ryneš o hráči
Birmančevič
o hráči
74. min Tuci o hráči
9 Kuchta
Kuchta
o hráči
Haraslín
o hráči
63. min Olatunji o hráči

Rozhodčí: Machálek - Caletka, Antoníček
Počet diváků: 6 681

Oba celky jsou na hřišti, Dynamo v černobílém, Sparťané v rudém.

Začátek se mírně opožďuje kvůli špatně ukotvené síti ve sparťanské branky.

1

Začal první poločas utkání Č. Budějovice - Sparta

2

První standardku rozehráli domácí mizerně. Čermákův centr přeletěl všechny.

4

Po dlouhém autu do vápna to byla chvíli hlavičkovaná, ale Králikův razantní odkop vše řeší.

5

Hellebrand si připravil odražený míč a pak vypálil, ale branku minul zhruba o metr a půl.

6

Sladký podklouzl, pak přidržel Haraslína, z čehož resultuje trestný kop pro úřadujícího mistra.

7

První centr odrazil hlavou Čermák, pak se nedohodli Laci s Haraslínem a nakonec prvně jmenovaný pálil nepřesně.

10

Birmančevič reklamoval ruku Suchana ve vápně. Míč se možná o horní končetinu domácího záložníka otřel, ale Suchan ji schovával, jak to jen šlo.

12

Před Zeleným se otevřel prostor, zkusil nacentrovat, ale našel jen Janáčka.

15

Sparťané stále častěji drží míč a kombinují s ním. Do nebezpečných prostorů se však zatím nedostávají.

17
Góly

Veljko Birmančevič (Sparta) vstřelil gól. Č. Budějovice - Sparta 0:1
Hosté snadno otevírají skóre. Madleňák byl pozdě v souboji s Mejdrem, ten snadno vyhrál hlavičku na Veljko Birmančeviče, který prostřelil Králika a brankář Janáček nepříliš razantní střelu pustil do sítě.

19

Zatím se to pro Dynamo vyvíjelo docela dobře. Ale soustava chyb v čele s tou největší od Janáčka přihrávala hostům vítaný první gól.

21

Jihočeši mohli odpovědět po akci Alliho, následné přihrávce Čermáka na Suchana, který těsně minul. Sice se mával ofsajd, ale podle opakovaných záběrů by to bylo hodně sporné.

24

Favorit se teď celkem logicky nikam nežene. Dál v klidu kombinuje s míčem a čeká, až se mu otevře zajímavá příležitost na další nebezpečnou akci.

26

Dynamo v posledních minutách nemůže udržet míč, a tak se na něj valí jeden útok za druhým.

28
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jaroslav Zelený (Sparta)

30

Sparťané měli dost prostoru kolem vápna, Laci zkusil nepříjemnou střelu, kterou Janáček zkrotil a trochu si zvedl sebevědomí po úvodní chybě.

32

Roh pro hosty, první v zápase.

33

Zeleného prodloužení domácí pohlídali, Alli mohl vyrazit do útoku, jenže narazil na Haraslína.

36

Stále stejný obrázek. Sparta kombinuje s míčem, bez velkého napadání soupeře má klid a hodně zvolna se přesouvá směrem k brance.

38

Po delší době teď i Jihočeši měli míč nějaký čas na polovině soupeře. Vše však skončilo útočným faulem, zbytečným od Madleňáka.

40

Hellebrand obstál proti dvěma, oslovil Suchana, ten hledal Ondráška, jenže ten na balon nedosáhl.

42

První roh pro Dynamo v utkání.

43

K zakončení se domácí nedostali. Nejzajímavější byla snad jen slovní přestřelka Laciho se Skalákem, kterou sudí řeší domluvou.

44

Po následném dlouhém autu Madleňáka a přizvednutí Ondráška hlavičkoval Poulolo a Vindahl musel vytáhnout míč na roh. Po něm domácí o míč přišli.

45

Kuchta pálil po Zeleného hlavičce jen do boční sítě.

45

Nastavovat se bude jedna minuta.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

45

Sparta vede po prvním poločase 1:0, když se trefil Birmančevič po velké chybě brankáře Janáčka. Jinak to ze strany mistra není žádná jízda. Hosté spíš kontrolují míč, neměli ani žádnou další pořádnou šanci. Dynamo se brání, směrem dopředu neukázalo skoro nic.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Č. Budějovice - Sparta

48

Jihočeši budou muset rozhodně přidat směrem dopředu, což však otevře prostor v jejich defenzivě, na což Sparťané jistě čekají.

50

Teď Mejdr po zisku našel na vápně Haraslína, jemuž rána nesedla a šla slabě jen do středu branky.

52

Teď Haraslín při bránění zasáhl Alliho, je z toho faul a přímý kop pro černobílé.

53

Suchan trefil prvního hráče, hosté se snadno ubránili.

55

Roh pro Spartu.

56

Poulolo odvrátil a hned vyslal do brejku Alliho. Ten však šel sám do čtyř soupeřů, a tak o míč přišel.

58

Hellebrand prostrčil na Suchana, ten chtěl potvrdit formu z posledních týdnů, ale střelu nasměroval jen do Panáka.

60

Hodina hry pryč. Dynamo dobře brání, Sparta se nikam nežene. Ale za stavu 0:1 to domácí budou muset v útoku rozvířit.

62

Čermák si hledal pozici pro střelu, ale těžký balon netrefil vůbec dobře.

65

Po centru do vápna se hostující stopeři nedomluvili a skoro nabídli Ondráškovi šanci. Ten však takovou situaci neočekával a je hodně naštvaný.

66
Støídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jiří Skalák, nahradil ho Samuel Šigut

68

Pokus Birmančeviče byl hodně nepřesný, Janáček mohl zůstat v klidu.

70

Počet diváků 6 681 (100 % z kapacity 6 681)

72

Dynamo posunulo svůj presink, což však otevřelo obranu. Situaci tři na tři zakončoval Birmančevič, ten si dvakrát připravil míč, pak mu už Janáček zmenšil úhel.

74

Roh pro České Budějovice znamenal secvičenou variantu, po níž se Šigut tlačil na centr, ale nevyskočil nejvýš.

74
Støídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Veljko Birmančevič, nahradil ho Indrit Tuci

76

Alliho odložený centr odrazil Krejčí k Suchanovi, který trefil hráče před sebou. Je z toho roh.

77

Po dalším odrazu a přiklepnutí Alliho znovu pálil Suchan, tentokrát v daleko těžší pozici a míč skončil na tribuně.

79

Nadějných akcí Dynama přibývá. Vycítili to i domácí fanoušci, Pražané jsou na hřišti teď chvíli pasivní.

80
Støídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Qazim Laci, nahradil ho Markus Solbakken

82

Domácí přidali na pohybu i na důrazu. To jim v první půli hodně chybělo. I proto najednou vyhrávají víc soubojů a mají víc míčů.

83

Jeden roh domácí nevyužili, čeká je však další.

84

Čermák našel hlavu Ondráška, ten byl v tísni, a tak hlavičkoval nepřesně.

86

Teď hosté trochu vydechnou, mají k dispozici roh.

87

Domácí se ubránili a vyrážejí ve velkém dopředu.

88

Z brejku zakončoval Tuci, prostřelil obránce, ale Janáčka už ne.

89
Dùležité

Domácí reklamovali ruku, místo toho šli hosté dopředu, Laci hledal před brankou Kuchtu, který zblízka přestřelil.

89
Støídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Matej Madleňák, nahradil ho Jakob Tranziska

90

Nastavovat se budou tři minuty.

90
Støídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Marcel Čermák, nahradil ho Lukáš Havel

90

Dynamo se nemůže dostat k závěrečnému nákopu dopředu, kde už čeká i hlavičkář Havel.

90

Havel však fauloval proti Krejčímu, a tak se píská útočný faul.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1

90

Je hotovo. Sparta vyhrála 1:0, když jedinou branku vstřelil v první půli Birmančevič. Ze strany mistra to nebyla žádná velká hitparáda, poslední Jihočeši mohli ve druhé půli využít některou z nadějných situací, ale nestalo se. Pražané zůstávají v čele, Dynamo je dál poslední.