Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Slavia s Pardubicemi sehrála sedm zápasů, hned ten první skončil remízou 1:1. V následujících šesti pokaždé vyhráli slávisté, neinkasovali a nastříleli dvaadvacet branek.

Trenér Trpišovský udělal oproti výhře v Karviné (3:0) celkem tři změny v sestavě. V obraně místo Holeše nastoupí Vlček, v záloze kreativnější Zafeiris místo Dorleyho a útočnou trojici tentokrát doplní Van Buren, pouze na lavičce tak zůstal Schranz.

Pro Slavii je důležitý především návrat Zafeirise, norský záložník kvůli zranění vynechal první tři ligová utkání na jaře.

Domácím nadále schází útočník Jurečka, který za vyloučení ve Zlíně dostal třízápasový trest. Chybět bude ještě v pohárovém derby příští týden, na to ligové už bude připravený.

o hráči
69. min Holeš o hráči
4 Zima
Douděra
o hráči
Zafeiris
o hráči
46. min Provod o hráči
Ševčík
o hráči
12 Diouf
Diouf
o hráči
62. min Zmrzlý o hráči
van Buren
o hráči
46. min Chytil o hráči
9 Tijani
Tijani
o hráči
6 Wallem
Wallem
o hráči
62. min Masopust o hráči

o hráči
75. min Tischler o hráči
o hráči
75. min Sychra o hráči
24 Solil
Solil
o hráči
11 Daněk
Daněk
o hráči
84. min Míšek o hráči
17 Krobot
Krobot
o hráči
68. min Zlatohlávek o hráči
Patrák
o hráči
75. min Vacek o hráči

Rozhodčí: Radina - Váňa, Leška
Počet diváků: 17 562

Hráči obou mužstev nastupují na hrací plochu.

Úvodní výkop obstarají hosté.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Pardubice

1

Pardubičtí začali aktivně, ale Surzynův centr z levé strany pohlídal Diouf a sklepl ho tělem do náruče Mandouse.

2

Patrák fauloval kousek ze středem hřiště Zimu, rozhodčí mu důrazně domluvil.

3

Diouf zkoušel najít Tijaniho ve vápně, ale centrovaný míč byl příliš dlouhý a v klidu ho sebral Budinský.

5

Slávisté dostali pod tlak rozehrávku hostů a donutili je ke ztrátě míče ve středu hřiště.

5

V akci pak pokračoval Douděra, jeho první centr obrana odvrátila na autového vhazování, ten další na roh.

6

Po Ševčíkově centru hlavičkoval na zadní tyči v záklonu Van Buren, ale nepřidělal problémy Budinskému.

7

Slávisté ztratili míč na vlastní polovině, dopředu už se chtěl vydat Patrák, ale mezi dvěma obránci se protáhnout nedokázal.

8

Domácí to opět zkoušeli centrem, Tijani se ale k míči nedostal a vzápětí fauloval.

9

Slávisté se rozčilují, Zafeiris sice spadl k zemi, ale sudí neodpískal faul na jeho osobu, nýbrž přímý kop pro soupeře kousek za půlkou hřiště.

9

Jenže centr vůbec nevyšel Hlavatému a zamířil pouze do rukavic Mandouse.

10

Technická nedokonalost v podání Van Burena, dostal od Dioufa míč za obranu, ale nezvládl zpracování a balon mu utekl do zámezí.

12

Slávisté se teď usadili na polovině soupeře, ale nedaří se jim dostat do zakončení. Na Dioufovo sklepnutí hlavou na malé vápno nikdo nezareagoval.

13

Wallemův centr obrana pro změnu srazila na roh.

13

Jenže Tijani hlavičkoval slabě a mimo prostor tří tyčí.

14

A opět Tijani, domácí rychle získali míč, Van Buren mu ho sklepl na střed do prostoru a vytáhlý útočník to zkusil střelou zpoza vápna, ale minul.

15

Surzyn byl faulován na půlce hřiště, Daněk chtěl rychle rozehrát a pokračovat v rychlém přechodu, ale sudí ho zastavil a vzápětí hosté přišli o míč.

16

Za vápnem napřáhl Zafeiris, jeho pokus byl tečován na roh.

16

Jenže na první tyči nejvýše vyskočil jeden z pardubických hráčů.

17

Opět se domácím vyplatil tlak, Van Buren získal míč na pravé straně, doběhl k vápnu a získal další roh.

17

Tohle vypadalo nebezpečně, skvěle si naskočil Ogbu, ale míč nakonec hlavou netrefil.

18
Dùležité

Pardubičtí opět ztratili míč u vlastního vápna, Zafeiris sice do vápna neprošel, ale míč se odrazil na hranici k Tijanimu, jehož střelu vyrazil Budinský na roh.

19

Další roh dostali domácí zadarmo, Budinský dostal prudkou malou domů, kterou nezvládl zpracovat a míč se dokutálel do zámezí.

20

Slávisté sice po rohu nezakončili, ale opět soupeři nedovolili opustit vlastní polovinu, nápor pokračuje.

21
Dùležité

Po sklepnutí Van Burena napřáhl zpoza vápna Wallem, jeho prudkou střelu do středu brány vyrazil Budinský před sebe a obránci pak situaci vyřešili i s notnou dávkou štěstí.

22

Opět Wallem, jeho pokus byl teď méně povedený a Budinský ho v klidu sebral do koše.

22

Další práci bude možná mít po rohu, na který odvrátil Surzyn.

23

Dva rohy, celkem tři centry, ale pokaždé stejný výsledek: pardubická obrana odvrátila míč mimo vápno.

24

Ani z přímého kopu to domácím nevyšlo, Budinský míč vyboxoval a následná Ogbuova hlavička zamířila mimo bránu.

27

Slávisté teď trochu bezradně kombinují na útočné polovině, přemýšlí jak vyzrát na hostující obranu.

28

Nevyšlo jim to a do protiútoku vyrazili hosté, ale před Krobotem míč hlavou sklepl brankáři Vlček.

29

Tak tohle se Wallemovi nepovedlo, na pravé straně vápna si chystal centr, ale poslal ho pouze mezi diváky.

30

Vzápětí to z jeho strany bylo o poznání lepší, vysoko vyšplhal Tijani, ale míč poslal vedle pravé tyče.

32

Pardubičtí teď po delší době drží míč na kopačkách, místo založení akce ale dlouhým nákopem odevzdali míč soupeři.

33
Dùležité

Douděra ve skluzu prodlužoval míč před prázdnou bránu, než ale Tijani stihl zakončit, sudí odpískal ofsajd, ve kterém stál před založením celé akce Zafeiris.

34

Na bránu konečně vypálili také hosté, po sklepnutí Daňka to zkusil Kissiedou, ale s jeho pokusem si Mandous poradil.

36
Dùležité

Slávisté elegantně rozehráli pod tlakem, založili rychlou akci, na jejímž konci Wallem prošel do vápna přes Surzyna, ale jeho pokus ke vzdálenější tyči vyrazil Budinský. Van Buren se pak k dorážce nedostal.

37

Další akci přerušil pád jednoho z hostujících obránců ve vápně, po souboji s Van Burenem se drží za hlavu.

39

Přerušení hry spíše vyhovuje hostům, kteří byli pod tlakem a mohou si trochu vydechnout.

40

Slávisté pokračovali v akci, tam kde ji sudí pozastavil, Diouf nalevo poslal míč do vápna Zafeirisovi, ale tomu utekl do zámezí.

41

Menší roztržku teď vyvolala série tří hostujících faulů na půlce hřiště.

41
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Vojtěch Patrák (Pardubice)

43

Opět to slávisté zkoušeli centrovanými míči, opět neúspěšně, Douděra pak navíc prohrál osobní souboj a hosté budou vhazovat.

44

Jenže hosté míč opět rychle odevzdali a v závěru poločasu se obraz hry nemění.

45

Zhruba dvacet vteřin před vypršením 45. minuty získali domácí další roh.

45

Na ten nebezpečně naskakoval Tijani, ale bránu minul.

45

Rozhodčí mezitím nestavil čtyři minuty.

45

Kissiedou se na hraně vápna nechal odzbrojit Tijanim, ten hledal Wallema, ale míč před ním odklidil Kukučka.

45

Ke střele se pak dostal Douděra, ale pálil vysoko nad bránu.

45

V závěru nastavení další roh, na ten odkopl Krobot před Dioufem.

45

Na zemi ale zůstává Zafeiris, který si vyžádal ošetření. Zřejmě pozůstatek ze souboje z před pár vteřin, po kterém slávisté rozehrávali přímý kop.

45

Budinský vyboxoval i další centr a opět zůstal jeden z hostů ležet na trávníku.

45

Kvůli prostojům se nastavení poněkud protáhlo, slávisté tak můžou rozehrát ještě jeden roh.

45

Po něm ale opět nedokázali nebezpečně zakončit.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Surzyn (Pardubice)

46

Chytil se mohl ihned řítit do velké šance, do samostatného úniku ho málem vyslal Tijani, ale na poslední chvíli míč zastavil Kukučka.

47
Dùležité

Teď si to oba prohodili, Chytil využil pardubického zaváhání ve středu, šli s Tijanim dva na jednoho, ale ten po přihrávce střílel v pádu velmi slabě do středu brány.

50

Pardubičtí se dostávají do hry, Hlavatý si efektně poradil ve středu hřiště s Provodem a nechal se faulovat.

51

No a vzápětí pálil zpoza vápna Kissiedou, ale pravou tyč minul.

52

Slávisté si připíší další rohový kop do statistik.

52
Dùležité

A po něm byl blízko gólu Ogbu, jeho prudkou hlavičku ale na čáře lapil fantastický Budinský.

53

Počet diváků 17 562 (91 % z kapacity 19 370)

54

Hosté rozehrávali přímý kop ze středu hřiště, Hlavatému se to však vůbec nepovedlo a míč poslal pouze do zámezí.

55

Tvrdým, ale čistým skluzem zastavil na pravé straně Douděru Chlumecký, což se nicméně domácím hráčům ani fanouškům vůbec nelíbilo.

56
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Hlavatý (Pardubice)

56
Dùležité

Další obří šance Slavie, k Chytilovi míč propadl ve vápně, zblízka ale Budinského neprostřelil.

57

Budinský pak sebral i centr Ogbua směřující k bližší tyči.

58

Chytil hlavičkoval vedle brány, reklamoval teč soupeře, ale sudí píská odkop od brány.

59

Uklidnění pro hosty po faulu domácího Provoda na útočné polovině.

60

Pardubičtí ale opět riskovali, Tijani se málem dostal k míči po nevydařeném zpracování Mareše, tomu ale pomohl Kukučka.

61

Další roh pro domácí získal Chytil.

61

Na Ševčíkův centr naskakovala hned trojice hráčů, byl to ale Tijani, kdo ho poslal nad bránu.

62
Støídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Conrad Wallem, nahradil ho Lukáš Masopust

62
Støídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel El Hadji Malick Diouf, nahradil ho Ondřej Zmrzlý

63

Kissiedou skvěle udržel míč proti přesile a založil rychlý protiútok, který ale slávisté zvládli po nepřesné přihrávce Hlavatého zastavit.

64

Pardubičtí pak sice míč získali a byl to právě Hlavatý, kdo pálil vysoko nad bránu.

65

Slávisté se čertí, ale sudí opět píská útočný faul, tentokrát Masopustovi.

66
Góly

Mojmír Chytil (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Pardubice 1:0
Spolupráce střídajících hráčů a Slavia jde do vedení! Masopust dostal na pravé straně míč do vápna a poslal nadýchaný míč na zadní tyč, kde akci zavřel Chytil a hlavičkou do země překonal Budinského.

68
Støídání

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Ladislav Krobot, nahradil ho Tomáš Zlatohlávek

68

Budinský teď pod tlakem rozehrál mizerně, míč poslal přímo na nohu Masopustovi, ale ten pro změnu nedokázal najít úplně volného Tijaniho.

69
Støídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Igoh Ogbu, nahradil ho Tomáš Holeš

71

Domácí kombinují v zadních řadách a snaží se trochu uklidnit hru.

72
Góly

Mojmír Chytil (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Pardubice 2:0
Hosté pak sice získali míč, ale ve středu hřiště ho vzápětí ztratili a je z toho pojišťující trefa. Zprvu se zdálo, že přihrávka na Provoda je příliš dlouhá, ale domácí záložník předběhl oba stopery, z úhlu přehodil vyběhnutého Budinského a míč do sítě dorazil opět Chytil.

74
Góly

Mojmír Chytil (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Pardubice 3:0
A je to hattrick! Domácí tribuny sotva doslavili druhý gól a už jásají potřetí. Provod tentokrát z levého křídla poslal míč před bránu, kde číhal Chytil a zblízka prostřelil Budinského.

Støídání

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Laurent Kissiedou, nahradil ho Vojtěch Sychra

77

Další gól zatím Chytil nepřidal, Zmrzlý mu poslal míč do vápna, ale útočník nezvládl míč tečovat vedle Budinského.

78
Dùležité

A mohlo to být o čtyři góly! Tijani napřáhl zpoza vápna, ale trefil pouze tyč. Slávisté pak získali roh po němž pálil ze střední vzdálenosti Masopust, ale Budinský chytá.

80

Masopust opět hledal Chytila před bránou, tentokrát ale tahle spolupráce ke gólů nevedla, pardubičtí byli připravení.

81
Dùležité

A opět skvělý Budinský! Provod prostrčil míč do vápna na Zmrzlého, který měl problém s kontrolou míč, ale nakonec pálil pravačkou a hostující gólman chytá.

82

Na velké riziko teď hrál Solil. Tijani pádil za dlouhým míčem, který mu těsně před vápnem pardubický záložník vypíchl, podle sudího čistě.

83

Tijani si po souboji vyžádal ošetření, tribuny by pochopitelně chtěly odpískání faulu. Uvidíme, zda sudí na pokyn asistenta své rozhodnutí změní.

84
Støídání

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Kryštof Daněk, nahradil ho Štěpán Míšek

85

Pět minut před koncem základní hrací doby získali hosté rohový kop.

87

Z něj ale nic nebylo a teď už hrají zase slávisté.

88

Zmrzlý posílal míč po zemi do vápna, bohužel pro domácí ale pouze na paty nabíhajícímu Tijanimu s Chytilem.

90

Tak tak, že nepřidal čtvrtý gól Masopust. Po centru Douděry by se ocitl sám před Budinským, ale k míči mu chyběly možná dva kroky a pardubický brankář balon sebral.

90

Nastavují se tři minuty.

90

Domácí se nikam neženou a víceméně čekají na konec zápasu.

90

Vlček na půlce fauloval Sychra, hosté ještě mohou zkusit po přímém kopu zapsat alespoň čestný gól.