Zlín se v případě výhry zvedne ze dna, protože by České Budějovice přeskočil. Ty venku ještě nezískaly ani bod.

V sestavě hostů chybí Lukáš Havel, který byl v jarním zápase ve Zlíně vyloučený už v první minutě a domácí přesilovku využili k rekordnímu vítězství 5:1.

o hráči
46. min Reiter o hráči
o hráči
84. min Kovinič o hráči
15 Fantiš
Fantiš
o hráči
12 Tkáč
Tkáč
o hráči
68. min Slončík o hráči
o hráči
46. min Vukadinovič o hráči
9 Žák
Žák
o hráči
68. min Ndiaye o hráči

SK Dynamo Èeské BudìjoviceČ. Budějovice(4-5-1)

o hráči
89. min V. Hora o hráči
Čermák
o hráči
89. min Broukal o hráči
23 J. Hora
J. Hora
o hráči
Skalák
o hráči
62. min Hellebrand o hráči
19 Alli
Alli
o hráči
75. min Osmančík o hráči
Adediran
o hráči
62. min Ondrášek o hráči

Rozhodčí: Všetečka - Podaný, Leška
Počet diváků: 2 267

2

Na něj si naskočil Janetzký, ale hlavou minul.

3

Po Cedidlově ztrátě podnikl Alli po levé straně kontr, centroval ale jen do rukou Rakovana.

5

Janetzkého pokus zablokoval Králik.

7

Budějovický kotlík čítá tucet nejvěrnějších fanoušků.

9

Nadějnou akci domácích pokazil Janetzký, který nahrál prudce do zámezí.

11

Alliho centr odvrátil hlavou Čelůstka, který hraje poprvé od čtvrtého kola.

13

Ránu Fantiše z úhlu vyrazil Janáček na roh.

14

Po tečované střele Cedidly bude Zlín kopat další roh.

15

Budějovice se ubránily a Alli vyvezl míč z vápna do bezpečí.

17

Ve Zlíně je zataženo, už po třetí tak jedou světla.

18
Dùležité

Cedidla pálil z vápna tvrdě, ale doprostřed brány, kde míč reflexivně vyrazil Janáček.

20

Skalák se ohnal rukou po Didibovi, rozhodčí ale nepískl ani faul.

24

Kontroverze mezi fanouškem Zlína a Pavlem Vrbou. Domácí příznivec expresivně vyjádřil svoji nespokojenost s hrou mužstva, zlínský kouč se po ně zle ohlédl a utrousil směrem na tribunu pár slov.

27

Vzrušení bylo zbytečné, Hora dorážel zblízka do Rakovana z ofsajdu, který asistent odmával se zpožděním.

29

Adediran pokopal na půlce Žáka, Všetečka mu domlouvá zatím bez karty.

31

Tečovaný centr Cedidly zapadl do rukavic Janáčka.

33

Alli si narazil míč s Trummerem, prudká nahrávka dolétla do náručí Rakovana.

36

Zlín napadá vysoko, Budějovice ale z presu vyjely.

37

Dnešní fotbal ve Zlíně odpovídá počasí, je šedivý, bez jiskry.

38

Až teď trošku zasvitlo, Čermák střílel z dálky těsně vedle tyče.

39

Ani Centr Pidra se neujal, směřoval do rukou Janáčka.

40
Dùležité

Alli si navedl míč před vápno, odkud technickým obloučkem trefil břevno.

42

Tečovaná střela Janetzkého těsně minula hostující bránu.

44
Dùležité

Čermák našel ve vápně Alliho, který zblízka pálil do vyběhnutého Rakovana. Situaci by stejně zkoumal VAR, protože hostující hráč přebíral míč v hraničním postavení.

45

K první půlce přidá rozhodčí minutu.

45
Góly

Samuel Šigut (Č. Budějovice) vstřelil gól. Zlín - Č. Budějovice 0:1
Budějovice se lacino ujímají vedení. Rakovan neudržel střelu Skaláka a domácí tragická obrana nechala Šiguta dorazit míč do sítě.

47

Budějovice tlačí, budou kopat roh. Zlín se z útlumu neprobral ani v pauze.

48

Hra se rychle obrátila a Zlín mohl hned srovnat. Tkáčovu střelu tečoval Králik na roh.

49

Po něm budou hosté kopat od své brány.

52

Zlín přece jen zvýšil úsilí, chybí mu ale fotbalovou kvalita a tak jeho akce končí ještě před vápnem.

53

Jako teď Žákovi, který se natlačil k hlavičce po centru Vukadinoviče a přestřelil.

55

Roh pro Zlín po akci aktivního Vukadinoviče.

56
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Vukadin Vukadinovič (Zlín)
Adediran zahrál rukou, díky tomu se dostal před Vukadinoviče, který ho následně stáhl.

60

Zlínský nápor polevil, Budějovice kombinují na půlce.

60

Simerský hlavičkoval po centru Vukadinoviče vedle tyče.

61

Alli prohrál ve zlínském vápně souboj s Reiterem, jehož pak fauloval.

62
Støídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Quadri Adebayo Adediran, nahradil ho Zdeněk Ondrášek

62
Støídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jiří Skalák, nahradil ho Patrik Hellebrand

64

Janetzký zkontroloval míč do zámezí, roh Zlína.

64

Kolář se zapomněl v ofsajdu. Akce domácích tím končí.

66
Dùležité

Šigut mohl zvýšit na 2:0, zůstal sám za zlínskou obranou, jeho střelu k tyči Rakovan vyrazil na roh.

67

Ještě než ho hosté kopli, pískl sudí Šigutovi útočný faul.

70

Přímý kop Budějovice z levé strany vápna.

71

Hora to zkusil na bránu, Rakovan si na jeho slabou střelu počkal a snadno zasáhl.

72

Alli střílel levačkou do koše Rakovana.

73

Janetzký rozvlnil síť - ochrannou za budějovickou bránou.

74
Dùležité

Čelůstka ukopl míč před Allim, který by jinak zasouval do prázdné brány.

74

Sladký se drží za hlavu, po rohu trkl míč vedle brány.

75
Støídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Wale Musa Alli, nahradil ho Pavel Osmančík

76
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Pavel Osmančík (Č. Budějovice)

78
Dùležité

Míč přistál ve vápně na noze Latyra, která ukázal, proč loni kopal jen pátou francouzskou ligu - míč se od něj odrazil k Janáčkovi, aniž zakončil.

78
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Patrik Hellebrand (Č. Budějovice)

80

Zlín tlačí, bude kopat roh.

80

Nic z něj ale nevytěžil. Míč si staví Janáček.

83

Příznačné pro zlínskou bídu, Reiterovi vyklouzl míč při autu a odevzdal ho tak hostům.

84
Støídání

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Tomáš Čelůstka, nahradil ho Nedjeljko Kovinič

85
Góly

Tom Slončík (Zlín) vstřelil gól. Zlín - Č. Budějovice 1:1
Zlín se přece jen dočkal, Fantišovu hlavičku posunul hlavou do sítě ještě Slončík.

87
Dùležité

Budějovice si mohly vzít vedení hned zpět, Osmančík ale z úhlu střílel těsně vedle zadní tyče.

89

Šance Zlína, Simerský ale centroval jen do rukou Janáčka, před bránou byl přitom zcela volný Fantiš.

89
Støídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Marcel Čermák, nahradil ho David Broukal

89
Støídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Samuel Šigut, nahradil ho Vojtěch Hora

90

Oba týmy chtějí vyhrát, hra se rychle přelévá od vápna k vápnu.

90

Počet diváků 2 267 (36 % z kapacity 6 375)

90

Rozhodčí přerušil nadějnou akci Zlína, protože před vápnem leží hostující hráč. Nic zásadního se mu ale nestalo, chyba sudího. Domácí připravil o možnou šanci.