79. P. Ševčík, 84. M. Tijani, 90. O. Kolář
18. M. Frydrych, 67. J. Boula, 73. F. Blažek

Střely na branku: 6:0; Střely mimo: 6:3; Rohové kopy: 6:0
Počet diváků: 19 164 (99 % z kapacity 19 370)

Slavia je zatím v lize stoprocentní, a navíc se jí daří i v Evropě, v týdnu postoupila přes Dnipro do play-off Evropské ligy. V domácím prostředí bude chtít na své výkony navázat a udržet ligovou vítěznou sérii.

Baník Ostrava v posledním kole konečně poprvé zvítězil, když porazil Hradec 2:0. Stoupající formu budou chtít potvrdit na Slavii, kde je však nečeká nic jednoduchého.

Slávistický trenér Trpišovský udělal osm změn v sestavě proti čtvrtečnímu duelu.

Poprvé od osudného 300. derby 3. října 2021 nastupuje v základní sestavě v lize kapitán Bořil. Hrají také Tijani či Hromada, po zranění – byť podstatně kratší rekonvalescenci – se vrací i Douděra.

o hráči
82. min Masopust o hráči
Zafeiris
o hráči
25 Hromada
Hromada
o hráči
65. min Ševčík o hráči
Jurásek
o hráči
82. min Jurečka o hráči
26 Schranz
Schranz
o hráči
65. min Provod o hráči
9 Tijani
Tijani
o hráči
88. min van Buren o hráči

o hráči
82. min Ndefe o hráči
6 Tetour
Tetour
o hráči
63. min Rigo o hráči
5 Boula
Boula
o hráči
15 Kpozo
Kpozo
o hráči
87. min Madleňák o hráči
9 Buchta
Buchta
o hráči
87. min Fadairo o hráči
99 Almási
Almási
o hráči
10 Šín
Šín
o hráči
63. min Tanko o hráči

Rozhodčí: Všetečka - Hájek, Machač
Počet diváků: 19 164

Už víc než půl hodiny před výkopem jsou hodně slyšet oba fanouškovské tábory. Ostravští příznivci zaplnili celý sektor, slávistů bude tradičně taky spousta.

Hlavní sudí Všetečka právě přivedl fotbalisty obou týmů na hrací plochu, každou chvílí začínáme.

Domácí příznivci roztáhli impozantní choreo přes celý sever i protilehlou tribunu. Stojí na něm: Slavia proti všem.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Ostrava

1

Rozehráli hosté, po krátké kombinaci vpravo si balon navedl na ránu Šín, z velké dálky ale trefil obránce stojícího před sebou.

2

Slávistická akce po pravé lajně úspěch neměla, po nepřesné přihrávce bude vykopávat Letáček.

3

Hru přerušuje Vlčkův nedovolený zákrok v souboji s Tetourem na ostravské polovině.

5

Ogbuovi nesedlo přenesení hry na Juráska, hosté ale snadno získaný míč brzy odevzdali.

7

Frydrych rozběhl Šína s Ogbuem, slávistický stoper ale ani nemusel zasahovat, protože balon doskákal do zámezí.

9

Vlčkův centr zprava skončil v náruči ostravského gólmana Letáčka.

10

Hlavní arbitr Všetečka přerušuje zápas kvůli faulu na slávistického kapitána Bořila na polovině hostů.

11

Jurásek centroval v z přímého kopu na zadní tyč, hledal Vlčka, který však na balon nedosáhl a při nehezky vypadajícím pádu si vyrazil dech.

12

Douděra chtěl uvolnit Chytila, situaci ale dobře přečetl Letáček, vyběhl na kraj svého území a skočil slávistickému forvardovi pod nohy.

13

Almási při snaze dostat se k Letáčkovu výkopu fauloval slávistu Vlčka.

14

Na opačné straně Schranz podrazil otáčejícího se Kpozua u ostravské šestnáctky.

15

Chytil elegantně obehrál skluzujícího protivníka na hraně ostravského vápna, ale pak už nedokázal přihrát volnému spoluhráči.

17

Zatím je to fotbal plný ostrých, důrazných soubojů mezi vápny.

18
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Frydrych (Ostrava)
Bývalý slávista fauloval u pravé lajny domácího Chytila, svalil jej rukama na zem.

19

Zafeirisův centr z volného kopu hostující defenziva odvrátila.

19
Dùležité

Domácí kapitán Bořil natáhl z velké dálky k odvážné střele a málem z toho byl gól! Letáček se ve výskoku natahoval, seč mohl, aby ránu vytěsnil na roh.

20

Z rohu slávisté hráče Baníku zásadně neohrozili, dál ale kombinují na jejich polovině.

23

Vlček na polovině Baníku nedovoleně zastavil Buchtu.

24

Letáček vykopl míč do zámezí a sudí Všetečka vzhledem k velkému horku vyhlásil občerstvovací pauzu.

26

Už se zase hraje.

27

Juráskův pokus z dálky srazila hostující defenziva na rohový kop.

27

Domácí fotbalisté ho rozehráli na krátko, Jurásek přihrál balon nabíhajícímu Hromadovi, který zpoza šestnáctky vystřelil (či centroval?) nepřesně.

29

Šín na slávistické polovině fauloval probíhajícího Zafeirise.

31
Dùležité

Obrovská šance domácích! Slávisté to vzali středem, Chytil uvolnil do vápna nabíhajícího Tijaniho, jemuž stačilo pouze překonat Letáčka. Bránu ale úplně minul, mířil na zadní tyč a dal balonu moc velkou faleš.

33
Dùležité

Další gólovka! Douděrův centr od pravé lajny propadl na zadní tyč k Chytilovi, kterého balon podivně trefil v běhu. Mít trochu štěstí, možná se od slávistického útočníka míč odrazil do sítě a ne těsně vedle tyče.

34

Odražený balon po rohovém kopu dvakrát vracel na bránu Douděra, pokaždé jej hostující obránci zablokovali.

36

Vlček u slávistické střídačky nahrál Douděrovi do autu, kombinovat tedy budou hosté.

37

Vlček teď nemá dobré období, vzápětí vysokou nohou v souboji trefil Almásiho do hlavy. Ostravský forvard je trochu otřesený, ale ošetření nepotřebuje a bude pokračovat ve hře.

38

Tetour po standardce vypálil zpoza slávistického vápna a Kolářovu bránu o dost minul.

39

Hostující kapitán Blažek ukázkovým skluzem zastavil unikajícího Douděru.

41

Buchta se pustil mezi dva slávisty u soupeřova vápna, upadl, ale sudí nepíská a gestem ukazuje: „Vstávej, hraje se dál.“

42

Šínův centr z hloubi pole dolétl neškodně do Kolářových rukavic.

45

Nastavují se dvě minuty.

45

Boulův centr na zadní tyč se odrazil od nabíhajícího Buchty a mířil na bránu, domácí gólman Kolář však byl pozorný.

45
Dùležité

Pohotový Letáček vyráží tečovanou střelu Tijaniho! Ostravský brankář si poradil s nepříjemnou změnou směru balonu a v závěru půle zabránil vedoucímu gólu.

Muhamed Tijani (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Ostrava 1:0
Bořil posunul balon do vápna k Chytilovi, ten udržel na zádech svého strážce a dloubl centr do prostoru penalty. Tam byl nejdůraznější Tijani a po překonání Letáčka z úcty k bývalému týmu neslavil.

48
Dùležité

Branku ale ještě přezkoumává videorozhodčí, jde zřejmě o kontakt Tijaniho s Frydrychem před střelou. Ostravský obránce skončil na zemi.

50
Dùležité

Gól platí.

51

Nebezpečná situace na druhé straně, rychlý Buchta vracel balon z úhlu na malé vápno, tím ale jeho přízemní přihrávka jen neškodně prolétla.

53

Jurásek se Schranzem si prohodili pozice, první jmenovaný od pravé lajny stáčel svůj centr do brány. Tam stál připravený Letáček.

54

Ve vápně Slavie zůstal po souboji s Almásim ležet kapitán Bořil, po chvíli se zvedl a bude normálně pokračovat v zápase.

55

Šín pěknou kolmicí uvolnil Almásiho, toho ale už ve vápně doběhli protihráči a sebrali mu balon.

56

Jurásek si troufl na dva soupeře, prodral se až do vápna, utíkal po brankové čáře, ale skrz chumel těl nedostal balon na spoluhráče.

57

Juroška u postranní lajny podkopl Juráska, Slavia bude pokračovat v kombinaci z klidu.

60

Bořil si narazil s Chytilem, který je dnes ve hře zády k bráně vynikající, a málem se dostal ke gólové střele na penaltě. Balon však skákal a Letáček u něj byl dřív.

61

Hru přerušuje ošklivá srážka hlavami, které se účastnili Almási a Ogbu.

62

Almásimu teče z temene hlavy krev, s ručníkem za krkem pomalu odchází za postranní lajnu.

64

Ogbu už je vpuštěný zpátky na trávník, u Almásiho to asi bude ještě chvíli trvat.

66

Také Almási už s ovázanou hlavou zpátky na trávníku, oba týmy pokračují v plném počtu.

67
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jiří Boula (Ostrava)

70
Dùležité

Douděrovi se nepovedla malá domů a namazal tak do úniku Tankovi. Ten však z úhlu sice oběhl Koláře, ale pak nezakončil dobře, v pádu balon podebral a vůbec netrefil bránu.

71

Občerstvovací pauza.

73
Dùležité

Hostující stoper Blažek na hranici vápna ošklivě podrazil Zafeirise. Dostává žlutou kartu.

73
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Filip Blažek (Ostrava)

74
Dùležité

Ševčík z přímého kopu prakticky z brankové lajny zakroutil balon přímo do bližší tyče!

76
Dùležité

Tijani nečekaně vypálil zpoza šestnáctky a levačkou nemířil vůbec špatně. Letáček se po ráně natahoval, ale zasahovat nakonec nemusel, šla těsně vedle zadní tyče.

79
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petr Ševčík (Slavia)

83

Počet diváků 19 164 (99 % z kapacity 19 370)

84
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Muhamed Tijani (Slavia)

88

Ostravský náhradník Rigo se uvolnil na ose hřiště a vypálil z dálky na bránu. Tu minul.

88
Støídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Muhamed Tijani, nahradil ho Mick van Buren

90

Nastavuje se sedm minut nad rámec obvyklé hrací doby.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ondřej Kolář (Slavia)
Za zdržování hry.

90

Slávistickou ofenzivu přerušuje nedovolený zákrok na Provoda u domácí střídačky.

90

Masopust vybojoval u pravé postranní čáry svým důrazem rohový kop. Slávisté jistě nebudou spěchat s rozehrávkou.

90

Hosté se ještě pokoušejí tlačit dopředu, ale takhle to asi nepůjde. Madleňákův centr byl velmi nepřesný a doletěl až do zázemí. Vykopává Kolář.

90
Dùležité

Chytil pelášil od půlky sám, navzdory celému zápasu v nohách utekl obráncům a před vápnem v pádu nahrál nabíhajícímu Jurečkovi. Ten z první vypálil levačkou těsně vedle! Slavia tak ještě nemá vyhráno.