Budějovice naposledy nestačily na Spartu (0:4) ale předtím dokázaly porazit Karvinou (1:0) a remizovat se Zlínem (1:1), tedy se svými konkurenty ve spodku tabulky. Dobrý výsledek chtějí uhrát i proti Pardubicím, které mají stejně bodů.

Pardubice se v posledních týdnech prezentují aktivním stylem hry, což jim vyneslo remízu s Baníkem a Olomoucí (obě 1:1). Proti Budějovicím by ale svěřenci trenéra Kováče rádi také zvítězili.

1

Začal první poločas utkání Č. Budějovice - Pardubice

2

Hora necitlivě zajel do Daňka, ten byl faulovaný a bude potřebovat ošetřit.

Sestavy a rozestavení

SK Dynamo Èeské BudìjoviceČ. Budějovice(4-2-3-1)

o hráči
61. min Osmančík o hráči
23 J. Hora
J. Hora
o hráči
61. min Hubínek o hráči
Hellebrand
o hráči
34. min Suchan o hráči
Čermák
o hráči
34. min Adediran o hráči
19 Alli
Skalák
o hráči
84. min V. Hora o hráči

o hráči
87. min Darmovzal o hráči
18 Míšek
Míšek
o hráči
71. min Mukwelle o hráči
11 Daněk
Daněk
o hráči
Zlatohlávek
o hráči
71. min Solil o hráči
27 Sychra
Sychra
o hráči
60. min Helešic o hráči

Rozhodčí: Petřík - Dresler, Bureš

Náhradníci
Č. Budějovice
4

Tischler hlavičkoval po centru Hlavatého z přímého kopu, branku ale minul.

6

Hlavatý rozehrával první roh zápasu, nabídl dobrý míč spoluhráčům, kteří ale zakončit nedokázali.

8
Dùležité

Pardubice jsou dál aktivnější a teď měly dobrou šanci. Hodně prostoru dostal ve vápně Kryštof Daněk, který ale z nadějné příležitosti minul.

9
Góly

Tomáš Zlatohlávek (Pardubice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Pardubice 0:1
Další akce už končí gólem. Východočeši vyrazili rychle dopředu, Hlavatý ve vápně přiťukl míč Tomáši Zlatohlávkovi, který prostřelil Šípoše.

12

Pro domácí je první inkasovaná branka velkou mrzutostí, ale hosté jsou aktivnější a Dynamo směrem dopředu neukázalo ještě nic.

14

Hostům výborně funguje rychlý přístup. Hráči Dynama si s ním zatím moc neví rady.

17

Druhý roh pro hosty.

18

Skalák odvrátil centr daleko od branky, ale Východočeši zůstávají v ofenzivě.

21

Jihočeši jsou dál pod tlakem. S míčem se nemohou dostat vůbec dopředu. Vysoký presink nutí k dlouhým nákopům, které sbírají urostlí zadáci soupeře.

24

Černobílí si zatím nepomohli ani ze standardní situace. Teď jednu rozehrával Hora, hledal Havla, ale ten byl pokrytý.

26

První střelecký pokus Dynama na branku soupeře. Hora přenesl míč doleva na Alliho, ten si navedl míč na střelu pravou, ale mířil jen do středu branky.

28

Teď se domácímu Čermákovi povedlo obrat soupeře o balon, připravil ho Šigutovi, který šel okamžitě do zakončení. Zpoza vápna o zhruba metr minul branku.

31

Havel vracel do ohně přetažený míč. Stál však při tom v ofsajdu.

34

I když se to zatím neprojevilo na stavu, Dynamo vyrovnalo hru a tlačí se víc dopředu. Pardubice se zatáhly a už nejsou tak aktivní ani při napadání.

34
Støídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Marcel Čermák, nahradil ho Quadri Adebayo Adediran

34
Støídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Patrik Hellebrand, nahradil ho Jan Suchan

36

Zákrok Trummera na Zlatohlávka ve vápně kontroluje VAR. Uvidíme, jestli to hostům přisoudí penaltu.

37

Penalta z toho nebude, odkop pro domácí.

40

Význam dnešního utkání není třeba moc rozebírat. Oba týmy mají stejně bodů, jsou ve spodní polovině tabulky, a tak potřebují každý bod. Obzvlášť proti konkurentovi. Zatím jsou na tom dnes lépe Pardubičtí.

42

Adediran se ve vápně otočil s míčem a levačkou vypálil. Rána se točila ven z branky a nakonec svatyni těsně minula.

44

Po odvrácené standardce pálil Icha slabě a navíc i nepřesně.

45

Nastavovat se budou tři minuty.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

45

První poločas končí. Pardubice zaslouženě vedou 1:0 po brance Zlatohlávka. Hlavní v prvních pětadvaceti minutách byli hosté jasně lepší a aktivnější. Pak se Jihočeši trochu zvedli, ale je to z jejich strany stále hodně málo.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Č. Budějovice - Pardubice

47

První roh v zápase pro Dynamo.

48

Vysoký centr Hory nevedl ke gólovému zakončení Trummera.

50

Od rohového praporku rozehrají také Pardubičtí.

51

Šípoš si došel pro centr a vyrazil míč do bezpečí.

53
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jiří Skalák (Č. Budějovice)

56

Pardubice se snaží být dál aktivní. Hosté dobře vědí, že pokud by jen bránili, nemuselo by to pro ně dopadnout dobře.

58

Také další budějovický roh skončil bez vážnějšího ohrožení branky hostů.

60

Tým kouče Kováče měl větší možnost. Míšek minul míč ve vápně, následně pálil mimo tři tyče zkušený Vacek.

Støídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Samuel Šigut, nahradil ho Pavel Osmančík

63

Kryštof Daněk dlouho táhl míč a nakonec vypálil. Levačkou ale vyslal nepřesný pokus.

64
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Quadri Adebayo Adediran (Č. Budějovice)

67

Domácí přidali, začali se víc tlačit do útoku. Je to jasné, čas jim ubíhá a už nemají na co čekat.

69
Dùležité

Hned z výkopu se míč dostal až ke Zlatohlávkovi, ten odmítl Havla a pálil z výhodné pozice. Branku ale minul.

71
Støídání

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Tomáš Zlatohlávek, nahradil ho Tomáš Solil

71
Støídání

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Štěpán Míšek, nahradil ho William Eseme Mukwelle

73

Solil hned střílel z levé strany, Šípoš vyráží míč na roh.

75

Roh pro Dynamo.

76

K odraženému míči se dostal Hubínek, ale napálil jen bránícího Tischlera.

78

Osmančík získal alespoň další rohový kop pro svůj tým.

79

Suchanův centr však byl nízký a bídný. Snadná práce pro hosty.

81

Budějovická ofenziva znamená i větší možnosti pro brejky Pardubic. Teď jeden takový pokazil špatným zpracováním Mukwelle.

84
Støídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jiří Skalák, nahradil ho Vojtěch Hora

85

Dynamo už hrne všechny míče dopředu. Havel zůstává vepředu na hlavičky, zatahuje se za něj Hubínek.

87
Støídání

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Michal Hlavatý, nahradil ho Denis Darmovzal

89

Když už se domácí dostali k situaci, že bylo ve vápně hodně hráčů, tak Havel pokazil centr.

90

90

Budínský si poradil s vráceným centrem.

90

Nastavovat se budou čtyři minuty.

90

Hosté mají míč na útočné polovině a šetří čas. Je jasné, že nikam nespěchají. Dynamu zbývá čas tak na poslední akci.

90

Možná už ani to ne. Helešic znovu vyvezl míč a šetří čas.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1

90

Pardubice vyhrály v Budějovicích 1:0, když rozhodl v 9. minutě Zlatohlávek. Hlavně v první půli byli hosté jasně lepší. Celkově byl tým kouče Kováče o něco lepší, velmi dobře hrál takticky a Dynamo prakticky nepustil do větších šancí. Jihočeši neodehráli dobrý duel.